Akademia z okazji Święta Niepodległości

11 listopada to dla każdego Polaka ważna data – symbol miłości do Ojczyzny, walki o wolność, symbol wiary i zwycięstwa. Dla upamiętnienia tej ważnej rocznicy, uczniowie Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jezierni przedstawili lekcję historii, przygotowaną pod kierunkiem
p. Anny Wolańczyk i p. Patrycji Tymińskiej.

Podczas uroczystości nie zabrakło wierszy i pieśni patriotycznych oraz faktów historycznych, przekazanych poprzez grę młodych aktorów. Wszystko po to, aby wszczepić w młode serca uczucia do własnego kraju,  przedstawić tragiczne losy naszej Ojczyzny i trudną drogę do odzyskania wolności.

Uczniowie z zaciekawieniem śledzili przedstawienie. Na twarzach widzów nieprzerwanie dostrzec można było zainteresowanie treścią przygotowanego montażu słowno-muzycznego. Dzięki takiej lekcji patriotyzmu najmłodsze pokolenia miały okazję uświadomić sobie, że warto również dziś kultywować pamięć o przodkach, interesować się kulturą, historią, a godło, flaga i hymn są od wieków najpiękniejszymi symbolami naszej polskości.

Na zakończenie uroczystości pani dyrektor Anna Kochan podziękowała wykonawcom akademii, nie szczędząc słów uznania. Jak podkreśliła, “Bądźmy dumni, że jesteśmy Polakami”.
Właśnie poprzez organizację takich uroczystości możemy choć trochę przybliżyć te wydarzenia oraz uczyć patriotyzmu i szacunku do Ojczyzny.

Kolejnym działaniem uczniów NSP w Jezierni, związanym z obchodami rocznicy odzyskania niepodległości, było uczestnictwo z pocztem flagowym we mszy świętej, odprawionej w dniu 11 listopada w kościele parafialnym w Jezierni przez ks. proboszcza Mieczysława Grabowskiego.
Po zakończonej mszy, uczniowie wraz z dyrekcją szkoły, udali się na cmentarz z I wojny światowej w miejscowości Kolonia-Łaszczówka, by oddać tam hołd poległym żołnierzom, czego wyrazem było zapalenie zniczy na mogile.