PASOWANIE NA UCZNIA I PRZEDSZKOLAKA

12 października  2018 r. w naszej szkole odbyła się  podwójna uroczystość: ślubowanie przedszkolaków i uczniów klas pierwszych oraz Dzień Edukacji Narodowej – zwany popularnie Dniem Nauczyciela.

Jako pierwsi wystąpili uczniowie klas IV-VIII. Młodzi artyści pieśnią i słowem uświetnili ten wyjątkowy dzień w roku szkolnym. Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w kierunku naszych nauczycieli. Uczniowie docenili i podkreślili swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro uczniów. Po zakończeniu tej części akademii delegacja uczniów wręczyła wszystkim pracownikom szkoły kwiaty.

W drugiej części akademii odbyło się uroczyste ślubowanie przedszkolaków i uczniów klasy pierwszej. Ślubowanie poprzedził krótki program artystyczny, będący wstępem do pasowania na pełnoprawnych uczniów szkoły, przygotowany przez dzieci z klas I – VIII. Po zakończeniu przedstawienia odbyło się uroczyste pasowanie. W podniosłej atmosferze, wobec zgromadzonych gości, dyrekcji, nauczycieli, rodziców oraz starszych kolegów i koleżanek, pierwszoklasiści i przedszkolaki złożyli uroczyste ślubowanie. Pani wicedyrektor Joanna Wolańczyk pasowała każde dziecko, poprzez dotknięcie jego ramienia dużą kredką, życząc przy tym wielu sukcesów w nauce. Każdy uczeń otrzymał okolicznościowy dyplom pasowania na ucznia, jak i przedszkolaka.