Dzień nauczycieli, przedszkolaków i pierwszaków

DSC_0097Dzień Edukacji Narodowej obchodzony był w naszej szkole 13 października. Tego dnia swoje święto miały także dzieci z oddziału przedszkolnego ? grupa 3-4 – latków została pasowana na przedszkolaków, a grupa 5 ? latków na starszego przedszkolaka. Natomiast dzieci z klasy I zostały przyjęte w poczet uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Jezierni.

W spotkaniu uczestniczyło grono pedagogiczne, Piotr Wójtowicz prezes Ochotniczej Straży Pożarnej w Jezierni, uczniowie i przedszkolaki oraz rodzice dzieci i przedstawiciele rady rodziców.

W pierwszej części uroczystości wystąpili uczniowie klasy II (Kuba Łoś, Kacper Kozaczyński, Kuba Kozyra, Krystian Lentowicz, Gabryś Gajewski i Albert Krawczyk), klasy V (Kamil Krawczyk, Bartek Kielar, Dobrusia Kogut i Maja Dudzińska) i klasy VI (Ewelina Herda), przygotowani przez panią Ewę Malec i Dorotę Karwańską-Mazurkiewicz.
W programie artystycznym znalazły się wierszyki i piosenki. Występujący złożyli także życzenia nauczycielom z oddziału przedszkolnego oraz klas I -II: ?Życzymy naszym drogim paniom, by każdy dzień był dla nich miły. By ranny budzik srebrne dźwięki układał w tekst piosenki. By zaczynały dzień wesoło i żeby znikła zmarszczka z czoła. By wiatr im pachniał, świerk im szumiał. By w każdy w klasie je rozumiał?. Pojawiły się także życzenia dla pań nauczycielek z klas IV-VI: ?Tak się cieszymy, gdy Pani co dnia z uśmiechem wchodzi do nas. Chcemy, byś zawsze była pogodna, miła i zadowolona. Wiosna niech z sobą kwiaty pachnące dla naszej Pani przyniesie. Lato wytchnienie da i słońce. Niech złota cieszy ją jesień?.

Kolejną częścią uroczystości były występy przedszkolaków, przygotowanych przez panie Joannę Nizio i Justynę Jakimczuk. Dzieci śpiewały piosenki i opowiadały wierszyki: ?My jesteśmy przedszkolacy, wszyscy mili, ładni tacy. Chcemy pięknie was powitać, opowiedzieć, co tu słychać. Teraz pora na występy. Każdy dzieciak dziś przejęty. Mili Państwo posłuchajcie. Oklaskami nagradzajcie?. Występ dzieci bardzo spodobał się nauczycielom oraz rodzicom. Po części artystycznej dyrektor szkoły Anna Kochan, przystąpiła do pasowania przedszkolaków. Na pamiątkę wydarzenia każde dziecko otrzymało dyplom.

Program artystyczny zaprezentowały także dzieci z klasy I pod opieką wychowawczyni Anny Jaremko. Pasowanie uczniów na pierwszoklasistę poprzedzone zostało złożeniem przez nich specjalnego ślubowania: ?Ślubuję być dobrym Polakiem, dbać o dobre imię swojej klasy i szkoły. Będę uczył się w szkole jak kochać Ojczyznę, jak dla niej pracować kiedy urosnę. Będę się starał być dobrym kolegą, swym zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom?.

Po oficjalnej części spotkania dzieci wzięły udział w zabawie, przygotowanej przez rodziców. Nauczyciele także zostali zaproszeni do świętowania.

DSC_0097 DSC_0060 DSC_0081 DSC_0118 DSC_0133 DSC_0150 DSC_0152
DSC_0215
DSC_0219 DSC_0231DSC_0227
DSC_0273
DSC_0296 DSC_0326 DSC_0300 DSC_0331 DSC_0332 DSC_0103