WIGILIA SZKOLNA

21 grudnia 2016 r. cała społeczność szkoły spotkała się przed Świętami Bożego Narodzenia, aby wspólnie podzielić  się cudem Wcielenia Syna Bożego i radośnie świętować to wydarzenie. Zgodnie z tradycją odbyły się Jasełka ,  dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń  – ciepłych i rodzinnych Świąt oraz szczęśliwego Nowego Roku.

Za przygotowanie swoich programów artystycznych dziękujemy występującym klasom, bo w tym roku wszystkie  włożyły wiele wysiłku oraz wykazały się kreatywnością i inicjatywą w swoich działaniach.

Spotkanie na sali uświetnił występ uczniów , którzy zaprosili na krótki program artystyczny, ukazujący radosną nowinę, że Bóg stał się człowiekiem dla naszego zbawienia.

Następnie wszyscy w naszej  wspólnocie, złożyliśmy sobie życzenia, a pani dyrektor wręczyła przedstawicielom klas opłatki.

Na koniec udekorowana odświętnie sala, stała się miejscem, wzruszającego, ale i radosnego spotkania wigilijnego, które przebiegało w duchu wzajemnej życzliwości, w atmosferze pojednania i pokoju serc. Uczniowie spotkali się ze swoimi wychowawcami, aby przy wspólnym stole podzielić się opłatkiem i złożyć sobie życzenia. Na stołach nie zabrakło zaś tradycyjnych wigilijnych potraw, takich jak barszcz z uszkami czy ryba po grecku.