Wycieczka do Krakowa

W dniach 16-17 czerwca 2016 r. uczniowie klas IV-VI uczestniczyli w wycieczce szkolnej do Wieliczki i Krakowa. Wraz z Niepubiczną Szkołą Podstawową z Wieprzowa mieli okazję zwiedzić Kopalnię Soli w Wieliczce oraz najbardziej znane miejsca w Krakowie.

Podziemna Trasa Turystyczna wielickiej kopalni, którą przemierzyli, liczyła około 3 km i składała się z 20 komór. Dzieci zwiedzały m.in. komorę Mikołaja Kopernika, kaplicę św. Antoniego, komorę Janowicę czy kaplicę św. Kingi ? największą podziemną kaplicę na świecie, z relikwiami św. Kingi.
Wieczoram po przyjeżdzie do Krakowa grupa wycieczkowa udała się na spacer na Rynek Główny do pijalni czekolady.

Drugi dzień wycieczki rozpoczął się od spotkania z przewodnikiem. Zwiedzaliśmy Kraków szlakiem “Drogi Królewskiej”. Najpierw zwiedzaliśmy Wzgórze Wawelskie: Katedrę Wawelską, Groby i Krypty Królewskie oraz Dzwon Zygmunta. Następnie podziwialiśmy dziedziniec Zamku Królewskiego oraz zajrzeliśmy do jamy Smoka Wawelskiego. Zwiedzanie Starego Miasta rozpoczeliśmy od spaceru ulicą Kanoniczą, Grodzką z Kościołem Ss. Piotra i Pawła oraz Kościołem Św. Andrzeja. Potem przeszliśmy pod Pałac Biskupi ze słynnym “Oknem Papieskim” i dotarliśmy do Uniwersytetu Jagiellońskiego ? Collegium Maius. Zwiedziliśmy także Rynek Główny, Wieżę Ratuszową, Sukiennice, Kościół Mariacki z Ołtarzem Wita Stwosza oraz Bramę Floriańską i Barbakan. 

Pełni wrażeń i niezapomnianych wspomnień wróciliśmy w godzinach wieczornych do domów.

Opiekunowie wycieczki: p. A. Kochan i p. M. Zimońska.