WYCIECZKA

W dniu 1 grudnia 2016 r. uczniowie udali się na wycieczkę do Portu Lotniczego ?Rzeszów-Jasionka? oraz do fabryki bombek.

Wycieczka na lotnisku rozpoczęła się w budynku Terminalu,  gdzie przewodnik – pracownik lotniska, zapoznał nas z historią portu, służbami pracującymi na jego terenie oraz omówił warunki podróżowania samolotem. Następnie krok po kroku,  została przedstawiona ścieżka pasażera. Zaczęliśmy od odprawy biletowo-bagażowej, zapoznaliśmy się z  jakimi dokumentami należy wybrać się w podróż, a następnie przeszliśmy przez kontrolę bezpieczeństwa,  gdzie dowiedzieliśmy się jakich przedmiotów nie wolno przewozić przez granicę. Mieliśmy również okazję zobaczyć gablotę z nielegalnymi towarami, które zostały zatrzymane pasażerom. Ponadto dowiedzieliśmy się jak odprawia się osoby niepełnosprawne oraz jak transportuje się zwierzęta. Następnie stewardessa portu opowiedziała nam jak zachować się w przypadku zaginięcia bagażu.
Kolejnym etapem wycieczki było przejście na teren lotniska przez punkt kontroli bezpieczeństwa
z wszystkimi procedurami obowiązującymi pasażerów podczas podróży. Dużą atrakcją okazała się możliwość obserwacji startu i lądowania samolotu kursowego. Kolejnym miejscem, które zobaczyliśmy była wieża kontroli lotów oraz Lotniskowa Straż Pożarna, gdzie podziwialiśmy nowoczesne i bardzo dobrze wyposażone wozy gaśnicze i mieliśmy okazję porozmawiać z jej pracownikami o zakresie ich obowiązków. Dzięki wizycie w Porcie Lotniczym dowiedzieliśmy się nie tylko jak bezpiecznie i bezproblemowo podróżować, ale również poznaliśmy pracę służb lotniskowych.  Dziękujemy wszystkim pracownikom Portu za odkrycie ciekawych i nowych dla nas arkanów swojej pracy.

Kolejnym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie fabryki bombek choinkowych ?Romex? w Rzeszowie. Dzieci poznały cały cykl produkcyjny świątecznych ozdób. Uczniowie zobaczyli jak się dmucha, srebrzy, maluje i dekoruje bombki. Każdy mógł też kupić ręcznie malowaną bombkę.
Na pamiątkę pobytu, każde dziecko otrzymało bombkę z wypisanym imieniem.

Dzieci pełne wrażeń, bezpiecznie wróciły do domu. Wszystkim uczestnikom wycieczka bardzo się podobała.