Wyjątkowy Dzień Świętego Mikołaja

Dzień Świętego Mikołaja w naszej szkole obchodzony był w tym roku 30 listopada 2015 r.
Data inna niż zawsze, ale to nie jedyny element podkreślający wyjątkowość tego dnia, ponieważ wspólnie z nami Świętego Mikołaja przywitała p. Czesława Borowik z Radia Lublin.

Dziennikarka przygotowała reportaż pt. ?Mikołaj od Świętego Floriana?. Materiał radiowy opowiada o obchodach Dnia Świętego Mikołaja, o naszej szkole oraz działaniach stowarzyszenia Ochotnicza Straż Pożarna w Jezierni, które od roku szkolnego 2012/13 prowadzi naszą placówkę.

W reportażu występują dzieci mówiące o tym, kim jest Święty Mikołaj oraz jakie prezenty chciałyby dostać. Rozmowę z nimi prowadzi nauczycielka p. Aleksandra Struzik.
Prezes OSP p. Piotr Wójtowicz opowiada o swojej pracy w stowarzyszeniu oraz o prowadzeniu szkoły. Dyrektor naszej szkoły p. Anna Kochan oraz nauczycielki p. Aleksandra Pisarczyk i p. Justyna Jakimczuk wyrażają swoją opinię na temat pracy pedagogicznej.

O tym, jak ważną instytucją w Jezierni jest nasza szkoła opowiadają panie: Katarzyna Kobielarz, Jolanta Łoś i Iwona Leśna ? mamy naszych uczniów. Usłyszeć możemy także zajęcia z wiedzy pożarniczej, prowadzone przez strażaka-ochotnika i zarazem członka OSP w Jezierni p. Norberta Brodowskiego. W materiale pojawiają się także wypowiedzi uczniów klasy 5: Nikoli Kuśmierczak, Kamila Krawczyka i Bratka Kielara, którzy w kwietniu przyczynili się do uratowania lasu w Jezierni przed pożarem.