“Autyzm. Poznaję. Staram się zrozumieć…”

W kwietniu obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Święto ma zwiększyć wiedzę społeczeństwa odnośnie dzieci, młodzieży oraz dorosłych dotkniętych autyzmem. Przez cały miesiąc w Polsce odbywają się różne imprezy, podczas których można dowiedzieć się czym jest autyzm.

           2 kwietnia 2019 r. w Centrum Handlowym Galeria Twierdza w Zamościu odbyło się spotkanie integracyjne dla wszystkich zainteresowanych tematyką ASD, organizowane przez Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Zamościu.

Zorganizowano zabawy edukacyjne, m.in. zumbę, kącik relaksacyjny czy alpakoterapię. Każdy uczestnik postarał się o niebieski strój lub niebieską część garderoby, ponieważ NIEBIESKI jest kolorem autyzmu.Na koniec uczestnicy wydarzenia przeszli w niebieskim korowodzie alejkami galerii.             Rozstrzygnięto również konkurs plastyczny pt. “Moje ulubione… z przyjacielem”.
W kategorii klas VI-VIII zwyciężył uczeń naszej szkoły- Miłosz Mazurkiewicz, którego praca została oceniona jako najlepsza w regionie. Ucznia do konkursu przygotowała p. Patrycja Tymińska. Gratulujemy!