WYJAZD DO TDK I ZWIEDZANIE APTEKI

W środę 22.03.2017 r. klasy 0 – III wybrały się do TDK na spektakl pt. Baśnie Braci Grimm w wykonaniu aktorów Teatru Współczesnego z Krakowa. Dzieci przypomniały  sobie wszystkie baśnie braci Grimm. Przedstawienie udźwiękowione było autorskimi piosenkami, które pobudzały umysł dziecka do aktywnego działania. Aktorzy używali masek scenicznych, co pozwalało dzieciom oswoić się z różnymi formami teatru.
Dzięki takim spotkaniom z kulturą, młodzi odbiorcy uczą się odróżniać dobro od zła, a także przyswajają pozytywne wzorce postępowania.

Po zakończonym spektaklu dzieci odwiedziły aptekę przy ul. Lwowskiej w Tomaszowie Lubelskim. Uczniowie dowiedzieli się o tym, jak działa apteka i dlaczego trzeba uważać z lekarstwami. Następnie pani magister zaprosiła dzieci na zaplecze, gdzie mogły zobaczyć jak przechowuje się leki i obejrzeć miejsce zwane recepturą (to tam przygotowuje się w aptece leki ręcznie robione). Dzieci chętnie zadawały i odpowiadały na pytania dotyczące pracy w aptece oraz lekarstw.
Na pożegnanie panie farmaceutki otrzymały od dzieci laurkę z podziękowaniem, a dzieciaki słodki poczęstunek i kolorowankę.

 

Organizatorami wyjazdu były panie: Ewa Malec ,Anna Jaremko, Justyna Byra.